Nieruchomości i prawo budowlane

Nasza wszechstronna znajomość rynku nieruchomości oraz interdyscyplinarna wiedza, zbudowana na ścisłej współpracy zarówno z inwestorami, deweloperami oraz kupującymi i sprzedającymi, jest gwarantem kompleksowej i pewnej obsługi wszelkich transakcji naszych Klientów.

TELEFON

+48 +664 016 603
+48 697 099 946

MAIL

kancelaria@ast-adwokaci.pl

SIEDZIBA

ul. Poznańska 1/5, 60-848 Poznań,
Ul. Piłsudskiego 4a/2,63-100 Śrem,
ul. Jana Pawła II 13/1 ,62-300 Września,
ul. Rzeźnicka 2b, 62-200 Gniezno

Prowadzenie spraw z zakresu nieruchomości i prawa budowlanego

Świadczymy szeroki wachlarz usług w zakresie obsługi prawnej rynku nieruchomości, zarówno na rzecz podmiotów gospodarczych, jak i osób fizycznych.

Dzięki wieloletniemu doświadczeniu na rynku nieruchomości, śledzeniu bieżących trendów oraz współpracy z notariuszami, doradcami podatkowymi, pośrednikami nieruchomości, a także specjalistami do spraw wyceny nieruchomości, czy geodetami, dysponujemy wszelkimi narzędziami, aby kompleksowo wspierać naszych Klientów biznesowych w podejmowanych przez nich działaniach w ramach obrotu nieruchomościami, procesów inwestycyjnych, czy działalności deweloperskiej, zapewniając jednocześnie optymalizację prowadzonej działalności gospodarczej i dynamiczny rozwój.

Naszych Klientów wspieramy na wszystkich etapach procesów inwestycyjnych, rozpoczynając od audytu prawnego nieruchomości (due diligance), po negocjacje z kontrahentami, czy pozyskiwanie środków finansowych. Sporządzamy oraz weryfikujemy treść umów sprzedaży nieruchomości, a także umów związanych z procesem budowlanym – umów deweloperskich, z generalnym wykonawcą czy o prace projektowe. Świadczymy także usługi prawne na etapie komercjalizacji nieruchomości, oddania do korzystania osobom trzecim oraz zarządzania.

sprawy-cywilne-adwokat

Prowadzimy również sprawy Klientów związane z ochroną własności oraz współwłasnością (w tym również zniesieniem współwłasności) nieruchomości, użytkowaniem wieczystym, zasiedzeniem, ustanawianiem służebności gruntowych, osobistych i przesyłu, a także ochroną naruszonego posiadania nieruchomości. Ponadto wspieramy prawnie naszych Klientów w przypadku niewykonania lub nienależytego wykonania umów dotyczących nieruchomości (zarówno gruntowych, budynkowych oraz lokalowych), w szczególności umów sprzedaży, najmu, dzierżawy, dożywocia, a także umów o roboty budowlane lub o dzieło.

Reprezentujemy także naszych Klientów na etapie postępowań sądowych czy mediacyjnych, a także przed sądami wieczystoksięgowymi. Prowadzimy również sprawy przed organami administracji publicznej, zajmując się pozyskiwaniem odpowiednich decyzji i pozwoleń.

Nasza wszechstronna znajomość rynku nieruchomości oraz interdyscyplinarna wiedza, zbudowana na ścisłej współpracy zarówno z inwestorami, deweloperami oraz kupującymi i sprzedającymi, jest gwarantem kompleksowej i pewnej obsługi wszelkich transakcji naszych Klientów oraz skutecznych rozwiązań problemów natury prawnej związanych z korzystaniem z nieruchomości.

Marta Ast – Adwokat

Specjalista w prawie rodzinnym i w sprawach rozwodowych

Specjalizuje się w szeroko pojętym prawie rodzinnym, spadkowym, cywilnym oraz karnym. Uczestniczyła w licznych postępowaniach sądowych na terenie całej Polski. Doradza, negocjuje i reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych.

Jagoda Korta – Prawnik

Specjalizuje się w doradztwie w zakresie obsługi prawnej rynku nieruchomości. Świadczy usługi w przedmiocie zbywania, nabywania oraz oddania do korzystania nieruchomości osobom trzecim, weryfikowania pod kątem prawnym treści umów kredytowych, pożyczek, poręczeń i gwarancji. Wspiera także Klientów w procesie inwestycyjnym oraz budowlanym, zajmując się analizą prawną nieruchomości, czy pozyskiwaniem właściwych decyzji administracyjnych.

Potrzebujesz szybkiej porady?

Skontaktuj się z nami i wykup 1 z 3 pakietów dopasowanych do Twoich potrzeb.

 • Wsparcie
  150 miesiąc
  • pakiet 2 porad prawnych w miesiącu
  • kontakt mailowy
  • analiza wybranej sprawy drogą mailową
  • możliwość umówienia indywidualnej konsultacji (poza ofertą)
  • pierwszeństwo w wizycie bezpośredniej
  • więcej informacji - skontaktuj się z nami
 • Pomoc 24
  200 miesiąc
  • pakiet 2 porad prawnych w miesiącu
  • kontakt telefoniczny (wcześniej umówiony)
  • telefoniczna konsultacja prawna - 1h/miesiąc
  • analiza wybranej sprawy drogą telefoniczną
  • możliwość wysyłki akt sprawy drogą mailową
  • możliwość umówienia indywidualnej konsultacji (poza ofertą)
  • pierwszeństwo w wizycie bezpośredniej
  • więcej informacji - skontaktuj się z nami
adwokaci-detektyw-ast

Kompleksowa współpraca

W wielu przypadkach potrzebne jest wsparcie licencjonowanego detektywa, który dzięki swojej pracy i zebranemu materiałowi dowodowemu ułatwia dochodzenia praw przed sądem.